A ghánai támadó ennek ellenére góllal debütált a címvédő zöld-fehéreknél.

15 meccses eltiltást kaphat a FIFA-tisztviselőt lekönyöklő uruguayi védő

A Ghána elleni meccs végén szabadultak el az indulatok.

Uruguay ismét összetörte a ghánai álmokat, de ez sem ért továbbjutást

Az afrikaiak ezúttal is kihagytak egy sorsdöntő büntetőt Suárezék ellen.

Uruguay a 100. percig hajtott még egy gólért, végül 2-0-val kiesett a vb-ről

Hiába nyert meggyőző játékkal a dél-amerikai csapat, a H csoport másik meccsének eredménye miatt a két gól nem volt elég, hogy tovább is jusson.

10 perc hosszabbítás is kevés volt a meccs után reklamálásért kiállított koreai edzőnek

Paulo Bento így pont a Portugália elleni sorsdöntő meccset kénytelen kihagyni. Az egyik ghánai edző közben a sírdogáló Sonnal szelfizett a pályán.

Elképesztő, váratlan futballparádé: Dél-Korea-Ghána 2:3

Megőrültek a csapatok a második körre. Az ostromlott Ghána már 2-0-ra vezetett, Dél-Korea innan egyenlített 3 perc alatt, de hol volt még a vége! Megvan a torna eddigi fejeskirálya és legnagyobb luftja is.

A meccs megmozdulását hozta össze a ghánai csatár azzal, hogy luftot rúgott

Iñaki Williams nem talált el egy középre tett labdát, így lőhette meg Mohamed Kudus a ghánaiak harmadik, egyben győztes gólját Dél-Korea ellen. A végeredmény 3-2 lett.

Ez volt a katari világbajnokság eddigi legjobb mérkőzése?

Dél-Korea felállt kétgólos hátrányából, de így is alulmaradt.

A videóbírók valószínűleg elaludtak - Így reagált a ghánai kapitány Ronaldo tizenegyesére

A portugál sztár viszont büszke a rekordjára.

Egy hajmeresztő kapushiba kis híján lehúzta a vécén a portugálok két pontját

Diogo Costa nem vette észre az elöl ragadt ghánai támadót a 100. percben.

Karius-díjas kapushibával hozta rá a szívbajt a szurkolókra a portugál Costa

Ráadásul a meccs utolsó pillanataiban. Egyetlen szerencséje, hogy gól nem lett belőle.

Semmi látnivaló, aztán öt gól: Portugália–Ghána 3-2

Cristiano Ronaldo tizenegyesével kezdődött a meccs – a 65. percben.

C. Ronaldo történelmet írt, de szerencse is kellett a portugálok győzelméhez

Ghána óriásit küzdött, de hiába lőtt két gólt, vereséggel kezdte a világbajnokságot.

Ronaldo Ghána ellen döntött rekordot: ő az első játékos, aki öt vébén is szerzett már gólt

A portugáloknak közel egy óra kellett ahhoz, hogy felpörögjenek, de Ghána is két gólt lőtt nekik.

A vb eddigi legőrültebb negyven percét hozta a portugál-ghánai meccs, pedig sokáig nem történt semmi

C. Ronaldo kezdte meg a gólgyártást tizenegyesből, 3-2 lett a vége. A portugálok vezetik a H csoportot.

Négy kontinens, négy sztárcsapat, bármi megtörténhet

Cristiano Ronaldóék számára már a csoportkörben okozhatnak fejfájást az ellenfelek.

Szijjártó: Tanulságos kilépni az európai buborékból

A külügyminiszter hosszasan beszélgetett erről például a ghánai és kubai kollégáival.

A vérzéses láz két halálesetét is jelentették

A Marburg-vírus miatt 98 embert karanténban tartanak.

A ghánai király fia a Honvéd új futballistája, pénteken már játszhat is Mezőkövesden

Mohammed Kadiri Ukrajnából érkezett Magyarországra.

"Könyörgöm, hadd örüljenek a kicsik is" – kiskapukon át csalták be magukat az olimpiára

Magyar származású herceg, Svájcban élő ghánai, kelet-timori büszkeség – ilyen lehet az alpesi síverseny mezőnye.

Egy egész falut elpusztított egy robbanóanyagokat szállító teherautó és egy motoros karambolja

A ghánai Apiate marsi tájjá vált a baleset miatt.

Áder János részvétet nyilvánított a ghánai elnöknél

Legalább tizenkilencen meghaltak, ötvenkilencen pedig megsebesültek egy csütörtöki robbanásban.

500 ház megsemmisült egy elképesztő erejű robbanásban Ghánában

Egy robbanóanyagokat szállító kamion karambolozott.

Hatalmas robbanás történt egy bányánál Ghánában

Legalább 17 áldozata van a szerencsétlenségnek.

Kétmillió ember szennyvizét tisztítja a magyar beruházás Ghánában

A magyar államfő többnapos afrikai látogatásán járt Kumasiban.

Megérkezett a magyar vakcinaszállítmány Ghánába

A magyar kormány összesen 3,8 millió dózis vakcinát ajándékozott már el.

Áder János kiemelt szerepet szán Ghánának

A két országnak hasonló céljai vannak.

Újabb 400 ezer adag vakcinát adományoz el a kormány, ezúttal Ghánának

Szijjártó Péter jött a fejleményekkel.

Magyarország újabb 400 ezer vakcinát küld Ghánába

800 ezret már elküldött a kormány, de még adunk.

Áder János oda megy, ahol magyar államfő még sosem járt a rendszerváltás óta

A köztársasági elnök Ghánába és Kenyába utazik nyolcnapos hivatalos látogatásra.

Milliókra büntetnek, ha beoltatlan utassal landol a gép

Egyre nagyobb a szigor világszerte.

Hétfőtől nem engedik be oltatlanokat Ghánába

Oltás és negatív PCR-teszt kell majd az országba való belépéshez.

Mourinho betartotta a szavát, megvette a 200 ezres cipőt a duplázó csodagyereknek

Felix Afena-Gyan élete harmadik felnőtt meccsén duplázott.

Itt a csodagyerek: csak a suliban focizott, majd leigazolta a Roma, egész élete harmadik meccsén két álomgólt lőtt az olasz bajnokságban

A 18 éves ghánai Felix Afena-Gyan két éve még a gimis csapat földes pályáján nyomta, soha nem játszott semmilyen bajnokságban, de kiszúrták, hogy ügyes.

Műanyagokból épült könyvtár Afrikában

A palackokba földet szórnak, hogy stabilan álljanak. Az épülethez agyagot, cementet és egyéb anyagokat is felhasználtak.

45 ezer műanyagpalackból épült közkönyvtár Ghánában

A palackház nem csupán környezetbarát, hanem tartós és biztonságos is.

Ghána nem adna több kakaóbabot Svájcnak, inkább otthon gyártanának csokoládét

Az afrikai országnak elege lett belőle, hogy exportálják a nyersanyagaikat, és más keres sokat a termelésen.

50 millió forintot segíthetett tisztára mosni egy ghánai bűnözőkkel dolgozó tolnai asszony

Számlákat nyitott, majd Ghánába küldte a bankkártyákat a 69 éves nő. Amikor a számlákat zárolták, rokonait vette rá a pénzmosásban való együttműködésre.

Tízmilliókat mosott tisztára egy 69 éves Tolna megyei asszony

A bankkártyákat jellemzően Ghánába küldte.

Annyi a fertőzött a törvényhozásban, hogy felfüggesztették a munkát

Az afrikai országban valamivel több mint 70 ezer a járvány kezdete óta feljegyzett fertőzések száma.

Akkora verekedés volt a ghánai parlamentben, hogy a hadseregnek kellett szétszednie a képviselőket

Az egyik képviselő megpróbálta ellopni a szavazóurnát.

A hadsereg tett rendet a ghánai parlamentben, miután összeverekedtek a képviselők az ellenzéki házelnök megválasztása miatt

Ghánában a hadsereg állította helyre a rendet a decemberben megválasztott kormánypárti és ellenzéki képviselők között a ghánai parlamentben szerda estétől csütörtök hajnalig, írja az MTI

Többórás verekedés volt a ghánai parlamentben, a hadseregnek kellett közbeavatkoznia

Az volt a baj, hogy az egyik kormánypárti képviselő megpróbálta magával vinni a házelnök megválasztásakor leadott szavazatokat tartalmazó urnát.