Giroud a francia Szalai Ádám? Soós Márk segít megérteni, miért igazabb a mondat, mint hittük.

Az edző, aki kemoterápia után ment a vb-re, és már éremért harcol

A 71 éves Louis van Gaal a legidősebb kapitány a vb-n, sok nagy csatát megélt már, de a legnagyobbat a rákkal vívja. Betegségéről sokáig a válogatott tagjai sem tudtak, titokban lopózott ki a kezelésekre az edzőtáborból.

Két esetet nézett el eddig a videóbíró a foci-vb-n, az egyik egy kieséshez is hozzájárult

Huszonnégyszer jutott szerephez eddig a videószoba a foci-vb-n, ahol speciálisan képzett játékvezetők ülnek, mégis tévedésbe sodorták a Portugália–Uruguay- meccsen a pályán lévő bírót. A pálya melletti monitorhoz kihívott bírón nagy nyomás van, az iránit meg is törte. Összegzés a technológia hasznáról.

Orbán jövő héten a katari foci-vébére utazik

A katari nagykövet szerint a magyar miniszterelnök a világbajnokság elődöntőit és döntőjét fogja megtekinteni.

A spanyol kapitány is belebukott a vb-kiesésbe, már az utódját is kinevezték

Luis de la Fuentét az U21-es válogatott mellől nevezték ki Luis Enrique helyére.

Mbappé, Messi és a németek tettek eddig legtöbbet a szórakozásunkért

A szünnapi statisztikaparádé arról árulkodik, Lionel Messi még mindig világklasszis.

A Real Madrid sztárja a katari fiaskó után többé nem lesz válogatott

Eden Hazard 126-szor szerepelt a nemzeti csapatban, a horvátok elleni vb-meccsen utoljára.

Marokkói szurkolók randalíroztak Hollandiában a történelmi vb-siker után

A rendőrség összesen 57 embert tartóztatott le kedd este.

Itt a tuti tipp: brazil–portugál döntőre kell fogadni

A legszorosabb negyeddöntőnek a francia–angol tűnik az elemzések alapján.

Kóklerből zseni, zseniből kókler alig két hét leforgása alatt: Luis Enrique elviszi a balhét

Percről percre: A világbajnokság 18. napjának eseményei, érdekességei.

Madridban született a marokkói, aki megadta a kegyelemdöfést a spanyoloknak

Hakimi pimasz panenkázása végzett a spanyolokkal.

Ronaldo a kispadon kezdett, a helyén játszó Ramos mesterhármast lőtt, a portugálok hatot vágtak

Portugália szinte hibátlan játékkal, 6–1-gyel ütötte ki Svájcot. A portugálok szupersztárját 20 percre cserélték be, a közönség már követelte.

Marokkó történelmet írt, a spanyolokat tizenegyesekkel kiejtve a nyolc között

Kevés futballra emlékeztető jelenetet hozott a spanyolok nyolcaddöntője, akik még három tizenegyesből sem tudtak gólt rúgni. Marokkó folytathatja.

Samuel Eto'o arcon rúgott a vb-n egy szurkolót, akivel szóváltásba került

A kameruni futballszövetség elnöke vélhetően provokáció után kezdte kergetni a férfit.

Távozik a német válogatottól a katari „szájeltakarás” főkolomposa

A Német Labdarúgó-szövetség bejelentette: már nem Oliver Bierhoff a sportigazgatójuk.

Álomgólokkal semmisítette meg Brazília Dél-Koreát

Egy félidő alatt négyet rúgtak Neymarék, a könnyed gyors passzos játékukat szemmel is alig tudta követni az ázsiai csapat. 4–1 lett a vége.

Óriásmolinóval üzentek a brazil szurkolók Pelének, aki a kórházból írt rajongóinak

Jobbulást kívántak a brazil legendának, aki minden brazilért külön szurkol.

Három büntetőt fogott meg a horvát kapus, Japánt verve negyeddöntősök

A japánok vezettek egy szöglet után, Perišić erős fejessel egyenlített a második félidőben. A tizenegyeseket a horvátok jobban rúgták, de Livaković kapus lett a hős.

Arczseninek nevezik, házassági ajánlatokkal bombázzák a vb-n berobbant koreait, aki még Ronaldónak is beszólt

Pár nap alatt több száz millióan nézték meg a vb-n két gólt fejelő Csho Kuszung videóit, de a legtöbben inkább szexszimbólumot látnak benne, mintsem nagy játékost. A kispadon ücsörgése is milliókat érdekel, a közösségi médiában pedig feltartóztathatatlanul születnek róla a tartalmak és mémek.

Portugáliában nem kérnek C. Ronaldóból, a szurkolók 70%-a a kispadra száműzné

Az ország vezető sportlapja is nekiment a csapat legismertebb játékosának.

15 meccses eltiltást kaphat a FIFA-tisztviselőt lekönyöklő uruguayi védő

A Ghána elleni meccs végén szabadultak el az indulatok.

Fegyveresek rontottak a családjára az otthonában, ezért utazott haza Sterling a vb-ről

Ilyenkor a család az első, mondta az angolok szövetségi kapitánya. Sterling már a vasárnapi nyolcaddöntőt is kihagyta.

Lewandowski förtelmes büntetőjét az újrarúgatás sem tudja feledtetni

Kicsit túlzásba vitte a megtorpanást a franciák elleni nyolcaddöntőn.

A vb legszebb érvénytelen gólját ollózta Giroud, a franciák Mbappé-show-val negyeddöntősek

Lengyelország nem sokat tudott tenni a vb-címvédő ellen, Giroud gólja és Mbappé duplája után Lewandowski egy újrarúgatott büntetőből szépített, így lett 3-1 a vége.

Hiába nyertek az amerikaiak ellen, leszidta csapatát a holland edző

Szerinte egy erősebb csapat ellen kikaptak volna.

Messi ezredik meccsén gólt lőtt, Argentína a legjobb nyolc között a vb-n

Az argentinok egy lassan beinduló meccsen 2-1-re győzték le Ausztráliát a nyolcaddöntőben. Messinek először sikerült vb-n kieséses szakaszban betalálnia.

A hollandok simán átléptek az Egyesült Államokon, és már a vb legjobb nyolc csapata között vannak

Az USA nyomott az első félidőben, de hibáikat könyörtelenül kihasználták Depay-ék. Egy furcsa gól felrázta az amerikaiakat, de végül 3-1-re kikaptak.

Akanji azt mondja, a szerbek végig provokálták a svájciakat az őrült derbijükön

Négy éve botrányos volt a két csapat találkozója a vb-n. Idén a politikai botrány elmaradt, de a Manchester City svájci védője szerint a pályán azért nem volt sétagalopp az ötgólos mérkőzés.

Védelmi hibák, hiányzó vezér és egy magyar szál – miért zúgtak ki a németek a foci-vb-ről?

A német sajtó már a szállásfoglalás miatt is nekiment a vezetőknek, de ennél nagyobb bajok is vannak a válogatottal, és nemcsak csapat-, hanem rendszerszinten is.

És most akkor igazán beindul a foci-vb

Tizenhat csapat maradt versenyben, és szombaton már jönnek is az első nyolcaddöntők, de a németek és a belgák nélkül. Japán és Dél-Korea tovább folytathatja a menetelést a nagy csapatok ellen. Klasszikus párharcok a nyolcaddöntőkben még nem lesznek, de a negyeddöntőkben pár igazi történelmi csata következhet.

Az őt kiállító bíró is lepacsizott a brazilok elleni vezető gólját mez nélkül ünneplő kameruni csatárral

Vincent Aboubakarnak volt már egy sárgája, mégis megadta a módját az ünneplésnek. Végül győztek is a góljával, de Kamerun így is kiesett.

Öt gól, két fordítás és elszabadult indulatok – Svájc őrült meccsen verte a szerbeket

Ezúttal a 2018-as vb-n már látott botrány is elmaradt a két válogatott között, de feszültség így is volt bőven. Svájc nem kevés izgalom után 3-2-re nyert és nyolcaddöntős.

Megmutatta a FIFA a felvételt, ami alapján a bíró érvényesnek ítélte a japánok döntő gólját

Egy animációt is közzétettek, ahol felülről az látszik, hogy a labda nem volt teljesen kint.

Uruguay a 100. percig hajtott még egy gólért, végül 2-0-val kiesett a vb-ről

Hiába nyert meggyőző játékkal a dél-amerikai csapat, a H csoport másik meccsének eredménye miatt a két gól nem volt elég, hogy tovább is jusson.

Egészpályás rohanás után verte Dél-Korea Portugáliát, mehetnek a nyolcaddöntőbe

Dél-Korea a portugálok ellen csinálta meg azt, amit Japán a németek és a spanyolok ellen.

Öt ok, ami a belga aranygeneráció kieséséhez vezetett a foci-vb-n

Belgium már a csoportkörben búcsúzott a világbajnokságtól, ráadásul három meccs alatt összesen egy gólt szereztek. De mi volt ennek az oka, és van egyáltalán felelőse? Elemzés.

Megmutatta Orbán Viktor az új, katari vb-re készült hátizsákját

A miniszterelnök korábbi táskája a Nemzeti Múzeumba került. Mariborba utazott munkaebédre.

A félidőben lecserélték, majd kirúgták a török tévé kommentátorát, mert kimondta a tiltott nevet

Hakan Şükür húsz éve szerezte minden idők leggyorsabb vb-gólját, ezért került szóba. Politikusként később Erdoğan ellen fordult, és menekülnie kellett.

Még másnap is azt találgatja a futballvilág, bent volt-e labda a mindent eldöntő japán gól előtt

A vitatott gól miatt esett ki Németország a világbajnokságról. Thomas Müller tehetetlenségről beszélt, a japán szövetségi kapitány szerint ma már nagyszerű technológia van a meccseken.

Egy világbajnoktól ma is elbúcsúzhatunk Katarban

Percről percre: A katari labdarúgó-világbajnokság 13. napjának legérdekesebb hírei

Cigi, pia és két év semmittevés után katapultált a vb-re

Harminchoz közeli vagy azon túli játékosok lettek válogatottak kulcsszereplői a katari foci-vb-n úgy, hogy előtte vagy egyáltalán nem, vagy csak alig játszottak a csapatban. A holland Noppertet már a családja is lebeszélte a fociról.

Japán legyőzte a spanyolokat egy olyan góllal, amelyikről még sokáig beszélni fognak

Japán hátrányból 2-1-re nyert, és csoportelső lett a foci-vb-n. Második góljuk előtt sokáig videóztak, hogy honnan érkezett a labda.

A háromgólos fordítás is kevés volt, Németország megint kiesett a vb-csoportkörben

1-2-ről nyertek 4-2-re Costa Rica ellen, hiába.

A vb potyagóljával csoportelső Marokkó

2-1-re győzték le a bátran játszó kanadai válogatottat, és megnyerték az F csoportot.

Argentin szövetségi kapitány: Őrület, hogy alig több mint két nap múlva ismét játszunk a vb-n

Lionel Scaloni kiakadt a katari foci-vb túl sűrű menetrendje miatt.

Az iráni biztonsági erők agyonlőttek egy férfit, aki a válogatott vereségét ünnepelte

A focicsapat kiesését ünneplő iráni tüntetők „kellemetlen kárörvendésének” az az alapja, hogy a válogatottban az elnyomó rezsim képviselőit látják.

A katari B-közép valójában libanoni bérszurkolókkal volt tele

A New York Times részletes riportban mutatta be a „katari” szurkolók toborzását.

Griezmann elvett gólja miatt Franciaország óvást nyújtott be a FIFA-nál

Két vitatott pontja is van a francia–tunéziai meccs záróakkordjának. Jól döntött-e a VAR alapján a bíró, amikor érvénytelenítette a gólt, és egyáltalán a meccs lefújása után megtehette-e ezt még?